אחרית ימיו

באחרית ימיו הוזמן לשאת הרצאות באוניברסיטאות רבות. הוא עסק רבות בטיפול בהשלכות של השיטה שלו – בהכתבויות עם מדענים מכל העולם, ביניהם אלברט איינשטיין, במציאת נקודות קשר נוספות בין הממצאים המדעיים בשטח שלפני כן לא היה להם הסבר. מדענים רבים התבססו על השיטה שלו, והסבירו בעזרתה תחומים נוספים אליהם וליקובסקי לא הגיע – בזמן ובמרחב.

ספריו ומחקריו המשיכו להעסיק אותו עד יומו האחרון, כפי שכתב לידידו, זליג ריבקינד , חבר קיבוץ עין-חרוד:

      ”המון עבודה עדיין לפני. שער לעצמך שערמות בשדה גדלו פי חמש ומחכות שיאספו אותן, והפרות התרבו ויש לחלוב פי עשר, והגפנים מחכות לבציר באשכולות כבדים מאוד, והערב מתקרב. זה מצבי. רק חלק ממחקרי סיימתי בצורת ספרים מודפסים, ופי כמה מחכים לתורם. מזמן שחזרתי מהארץ מביקורי האחרון עוד מעט וימלאו חמש שנים – ובמשך הזמן הזה רק ספר אחד הוספתי לשלושה שהדפסתי קודם.“

כשם שהתכתב עם מדענים מפורסמים בעניני מחקריו, כתב גם מכתבים רבים לעזור לאנשים פשוטים, לילדי שכניו לשעבר, ומאות מכתבים לנכדיו בארץ. כ"ז בחשוון תש"ם, 17.11.1979, פרינסטון, ארה"ב – עמנואל וליקובסקי נפטר בגיל 84.

מספרים אודותיו

אודות וליקובסקי

בהגיעי לגיל שמונים וארבע

באביב האחרון מלאו לי ארבע פעמים עשרים ועוד ארבע שנים, מאותו יום בו נולדתי בויטבסק, על הגדה המערבית של נהר הדבינה. נתברכתי בחיים ארוכים, כמעט

קרא עוד»

מאגרי מידע וטקסטים שלא פורסמו

אתרי אינטרנט:

Velikovsky Archive ובו כתבים רבים שטרם פורסמו באנגלית. כולל ספר אוטוביוגרפי, מחקרים מתקופות אחרות, הרצאות ועוד.

Velikovsky Encyclopedia – מסד נתונים גדול עם תמונות ומאמרים ממגוון מקורות מידע בנוגע לשיטה של וליקובסקי. באנגלית.

 

אתגרי מחקר שנותרו

באחת מהפגישות בסמינרים שנערכו על מחקריו באוניברסיטאות בארצות הברית אמר וליקובסקי בראיון בלתי פורמלי: "במדע, תיאוריה נחשבת כמבוססת כאשר נוסף על כך שהסברתה את העובדות הידועות טובה מזו של תיאוריה קודמת, היא גם חוזה נכונה עובדות שעדיין לא התגלו. אני מזכיר את תחזיותי לא על מנת לומר ’אמרתי לכם‘, אלא במטרה לשכנע אתכם, מדענים צעירים, את אלה מביניכם המוכנים להתמודד עם אתגרים חדשים, לחשוב: 'היכן אוכל לתרום את חלקי? איזו בדיקה יכול אני לבצע? איזו בעיה מתמטית אוכל לפתור?' ביקורי בקמפוסים ישאו פרי אם מוחות חדשים וצעירים, יפתרו את מה שלא יכולתי אני."

מחזה מאת עדו נתניהו

בשנת תשע"ט 2018 עלתה הצגה שכתב עדו נתניהו, שהעמד בקשר עם שולמית וליקובסקי. ההצגה על תהליך הגילוי של וליקובסקי בוימה והועלתה במוסקבה ולאחר מכן בארצות נוספות בעולם. בארץ הופיעו פעם אחת במסגרת פסטיבל Jaffa Fest.

עולמות מתנגשים // התיאטרון הלאומי הצעיר של אוזבקיסטן

מחזה מאת עידו נתניהו

על שם ספרו של וליקובסקי- "עולמות מתנגשים"

במאי: נבי אבדורחמנוב

ההצגה בשפה הרוסית עם תרגום (כתוביות) בעברית

מחזה על קרב המוחות בין פרופ' אלברט איינשטיין וד"ר עמנואל וליקובסקי. המחזה מתרחש בשנות ה-50 למאה ה-20 ומבוסס על אירועים אמתיים. במרכז המחזה סדרת המפגשים בין איינשטיין לוליקובסקי, חלופת המכתבים ביניהם, וכתבי היד של השניים.

 

סקירה ב"הארץ".

 

ציר הזמן

ציוני דרך בעבודה המדעית ותולדות חייו של עמנואל וליקובסקי

ציר הזמן

כתביו

חלק מהספרים בטקסט מלא, קטעים ומבואות, מאמרים שלו ועל שיטתו

כתביו